RedM REDM TR NEDEN BATTI

Reaxuest

RT Kullanıcı
16 Haz 2024
7
1
18
39
Ne Adamlar açti redmde sunucu Kimileri 100kya yakin harcadi Yabanci scriptlere euro dolar odiyerek kaliteli sunucu yapti ama Sistem işleyiş kural yapamadiklari için paralarida batti sunucularida türk toplumu olarak açik diyik bizden adam olmaz kardeşim parasi olanda fakir olanda yaşi buyuk olanda kucuk olanda Türk oyuncular artik Sahtekar arkadan vurucu Maymunluk Şeylerine evrilmeye başlamiş fivem gibi bu ortamin bi kalitesi vardi RedM avantaji fivem gibi olmamasiydi Hile olmamasiydi kaliteli kovboy rolu yapiyorduk 100 u gecrn sunucu isimleri hatirliyorum tr de Ama gel gorki sonuçta anlaşamayip salak aptal hareketler yaptilar gene kapandi kapandi şuan Server list boşta.kaldi değrrmiydi 5 sene boyunca redmin Şahsen 2020 den beri tr serverlarindayim en prime yogun zamani 2023-2024(başı)
Ama güzelim ortamo mahfettiler Yapacak bişey yok Allahtna tek dileğim seneye 1-2 sene içinde tahminim Gta 6 çikicak ve Ardindan Cfxre Fivem redm Yapimcisi biliyorsunuz rockstsr satin aldi bu ikisini yapani dogal olarak sahiplero rockstar Umarim Artik Sixem mi olur Fivem 2 mi olur neyse ne Çoluk çocun kolayca erişemediği olgun insanlarin sahip oldu bir oyun olmasi dileğiyle belki orda kaliteli roller yapariz......

qLoki

RT Kullanıcı
1 Kas 2023
9
7
38
21
Öncelikle güzel bir konuya parmak bastığın için sana teşekkür ederim.
Redm camiasında 3 yıla yakın hatta 4 oluyor Roleplay yaptım, yabancı ve türk karışık bir şekilde oynadım. Açılan tüm TR sunucularında oynadım ve en büyük sorun tamamiyle ilk defa sunucu açanlar platformunu Redm ile başlamasıdır. 40-50 kişilik ekibimle tüm sunucuların yükselmesinde yardımcı oldum ama hepsi ne hikmetse bu sayıyı görünce kendi emekleri vs sanıp bizlere sırtlarını dönmek oldu iki, üç bağış topladılar diye emek veren oyuncularının haklarını yiyip onları bu ortamlardan soğutup, düşman ettirdiler. Kendi arkadaşlarını sunuculara davet edip para, at aklına ne geliyorsa onlara verip sonra destekte bir güzel sırtlarını sıvazladıkları için TR'de hiç bir sunucu tutmayacak çünkü bizim gerçekten halkımızın en büyük problemi bu yüksek bağış alıp ortalardan kaybolan sonra para suyunu çekince tekrar sunucu açanda gördük. TR'de adam akıllı bir sunucu açılması için perspektif bakış açısı ve düzenli bir sistemin oturması gerekir ama bizde o nerdee :D

Reaxuest

RT Kullanıcı
16 Haz 2024
7
1
18
39
Mesela Redm discord Önemlidir Bi sunucu için paket onemlidir Abi bakiyorim foruma Salvren adli kişi adam Mesela Bişeylerin gelişmesi için ornek discord yapip atmiş ne hata yapti beni irgalamaz bi kaç hakkinda forum okudum ama foruma faydalimi faydali birader Ben sunucu açacam zaman sorunum yok dc hszir redm için abi bu forum yillardir açik Forge gibi arkadaşlara sesleniyorum baba ücretsiz paket yayinlayin İnsanlar faydalansin yada diger devler yapin abi atin Buraya Yoksa RedM Temelli gidecek gibi tr de bide bi olay daha var arkadaşlar ne kadar az sunucu sizin için o kadar kotu biseu neden su yuzden xzz redm serveri açilir piyasada tek sunucu ban yersin haksizliğa uğrarsin bişey olur başka sunucu yok Açin aq açin yani Piyasada oluşsun buda kotu bisey mesela bitane sunucu olacana hiç olmasin şuan bak herkes bu mesajimi iyi okuyun şuan yüksek maliyetli bütçeli kaliteli yabanci scriptlerle kiyafet paketidir Hayvancilik çeşit çeşit kaliteli scriptler alarak Yabancilardan dolardan satiliyor scler işte ekstra mlosu ymapi falan scriptlerle sunucu açmak 70k tl ama giriş seviyesi maliyeti sadece vds ve tsye harca hazir paket bul hazir sc bul sunucun hazir sc lerle sunucunu aç dc nizi ayarlayin bi paket uydur 5-10 adam al yetkiline sunucu acin bak suan bide redmde duyurun ekiplere yazin oyunculara Saglam kural adalet sistem yapin suan bak o sunucu birader suan 60-90 çeker cunku piyasada tr sunucusuda yok kafasi olan Bu isi yapsin Ama Adam gibi yapacaksaniz yapin Yapamicaksaniz ne insanlari oyalamaya nede kendi isminizi kirletmeye değmez iyi akşamlar Herkes bişeyler yazssin bu Konuya tartişalim iyi aksamlar.

Son düzenleme:

Forge

RT Kullanıcı
1 Ağu 2022
37
11
43
25
Merhaba,

Açılan konu hakkındaki düşüncelerimi tüm Redm oyuncuları bilir, Buranın sadece değeri bilinmiyor ve hiçe sayılıyor. Yakında Fivem gibi platformlar bitecek çünkü aynı kişiler tekrar tekrar sunucu açıp parasını kazanıyor. Redm sürecinde bir sürü insan ile tanıştım bazıları ile kavga ettik bazıları ile anlaştık, Redm'in yaş ortalaması yüksek ve mutlu edici ama tanınır bir kişi uzun süreli yayın vs yapmadığı sürece fazla bir etken olacağını da düşünmüyorum şahsen. Yükselirse bu süreç içinde yükselebilir

Paket konusu hakkında ise ücretsiz güzel bir paket hazırlayacağım ve yayınlayacağım
.

• Like
Tepkiler: Reaxuest

Reaxuest

RT Kullanıcı
16 Haz 2024
7
1
18
39
Usta Mesela Yani Reis Tekrar yapisiyla fivem gene mesela sı*mış çunku ayni sunucular açildi Yayincilar dondu xxx abi buraya Forge dedin gibi elraenin falan hypelamasi lazim dedin gibi Yoksa Kokten kapanır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

begarnir

RT Kullanıcı
21 Kas 2023
4
1
38
28
İzmir
Arkadaşların bahsettiği konulara kısmen katılabilirim. Uzun zamandır Roleplay ortamındayım ve 2021'den beri redm'de at koşturuyorum.

1. Kesinlikle dramalar. Birbirimizi yemeyi sevdiğimizden mi bilmiyorum, Admin kadroları istemedikleri oyuncuları banlıyor, sevip güvendikleri ancak liyakatsiz oyuncuları kademelere getirip verim alması gereken alanları verimsizleştirerek kaliteyi düşürüyorlar.

2. Türk oyuncusunun geneli, Amerikan Native ve koloni kültürlerine, tarihi bilgisine çok az hakim. Yerli rolü yapan oyuncu kendisine ben kızıl deriliyim diyerek ortalıkta geziyor. Vahşi batıda kovboy ve kovboyculuğun ses kalınlaştırmak olduğunu sanıyorlar. Kesinlikle wildwest survive kültürüne sahip değiliz. Bilmediğimiz şeyleri role dökmeye çalıştığımızdan, yönetim kadrolarının da sıkı bir şekilde undercover politikasını gözetmediklerinden kaliteli bir rol süreci çıkmıyor.

3. Vorp ve diğer çekirdekler yeterli değil ve eklentileri gereksiz ücretli. en basit kontrolcüler bile 10 eurodan satılıyor, Türk sunucuları geride kalıyor. Hali hazırda dramalar hakim olduğundan Fixitfy gibi ya da paul gibi etliye sütlüye karışmadan içerik üreten insan sayısı yok denecek kadar az.

4. Wildwest'i gerçekdışı bir güvenli ve barışçıl ortama sürüklüyorlar. Wildwest dediğimiz ortam ne pvpzone ne de adım attığınız her yer safe alan. Rolün kalitesine bakılmamaksızın adminlerde gereksiz bir pvp düşmanlığı ya da gunrp karşıtlığı var. bu da oyuncuyu darlıyor.Oynamak istemiyorlar.

5. Kazandığın kazancı harcayacak hiç bir yer yok. Şimdi kimse bana silah alıyorsun at alıyorsun çiftlik scriptimiz var diye gelmesin. Oyuncu para kazanıyor ancak harcama nedeni bulamıyor. hedef yoksa oynamak için neden de yok.

6. rollerine dikkat etmeden oynamaya çalışan kitle çok fazla. Sırf bu iş için script yazdım. adam 15 tane mermi yiyor hiç birşey olmamış gibi devam edince rol yapacak oyuncunun hevesi kaçıyor.

7. tekelleşme politikası gütmeye çalışan insanlar ve gruplaşmalar kutuplaşma yaratıyor. Bu da sunucuların oyuncu kazanmamasına neden oluyor. A kişisinin sunucusu oynamayın. Aaa şu b kişisi değilmi almayalım. Hİç profesyonel değil.

8. ki bana göre en önemlisidir günü kurtaracak rol pası dönüyor. Balık tutma yarışması nedir? Kitap okuma etkinliği nedir? ya onu geçtim adamlar ring yapıyor, dövüş turnuvası yaptırıyor. Sen server sahibisin bu tür etkinlikleri oyuncular yapması gerekiyor. Sen niye giriyorsun o topa. Güzel bir ana hikaye yazsana, oyuncuların bir ilgisini çeksene, hikayelerle insanlar şekillensin kendilerine amaç edinsinler. Fivem değil ki saldım çayıra olayı yapasın. Adamlar zaten kültürü bilmiyor bir de üstüne seni insanları daha da bilinmezliğe bırakıyorsun.

9. Sunucu sahibi bedava ve hazır içerik bekliyor. Sunucu adam çekerse bende script alırım gibi iyimser düşüncelerle iş yapmaya çalışıyorlar. Eğer bir işe giriyorsan bunu bilerek girmen gerekir. Yazılım öğrenicem kodlama yapıcam diye 7 ayımı harcadım sırf lua için. Emek edip içerik üretip kendim birşeyler yapabiliyorsam bunu diğer yönetimlerin de yapması gerekir.

begarnir

RT Kullanıcı
21 Kas 2023
4
1
38
28
İzmir
RedM güzel, oyuncusu güzel Ego ise öldürür.
Egodan fazlası var bence.
Öncelikle güzel bir konuya parmak bastığın için sana teşekkür ederim.
Redm camiasında 3 yıla yakın hatta 4 oluyor Roleplay yaptım, yabancı ve türk karışık bir şekilde oynadım. Açılan tüm TR sunucularında oynadım ve en büyük sorun tamamiyle ilk defa sunucu açanlar platformunu Redm ile başlamasıdır. 40-50 kişilik ekibimle tüm sunucuların yükselmesinde yardımcı oldum ama hepsi ne hikmetse bu sayıyı görünce kendi emekleri vs sanıp bizlere sırtlarını dönmek oldu iki, üç bağış topladılar diye emek veren oyuncularının haklarını yiyip onları bu ortamlardan soğutup, düşman ettirdiler. Kendi arkadaşlarını sunuculara davet edip para, at aklına ne geliyorsa onlara verip sonra destekte bir güzel sırtlarını sıvazladıkları için TR'de hiç bir sunucu tutmayacak çünkü bizim gerçekten halkımızın en büyük problemi bu yüksek bağış alıp ortalardan kaybolan sonra para suyunu çekince tekrar sunucu açanda gördük. TR'de adam akıllı bir sunucu açılması için perspektif bakış açısı ve düzenli bir sistemin oturması gerekir ama bizde o nerdee :D
Öncelikle redm'i senin şahsi meselelerinden battığını zannetmiyorum. Kişisel nedenler zinciri evet bir etmen. herkesin herkesle bir şekilde problemi var ve belirttiğim gibi profesyonellik yok. Yorumun geriye kalanı istisnalar. Batış nedenlerinde ciddi rol oynadıklarını düşünmüyorum. Bu problemler Redm'e özgü problemler değil. Fivem'de çoook daha fazla var. Nedenleri yeterli bir dille listelediğimi düşünüyorum.

Reaxuest

RT Kullanıcı
16 Haz 2024
7
1
18
39
Dostum
Egodan fazlası var bence.

Öncelikle redm'i senin şahsi meselelerinden battığını zannetmiyorum. Kişisel nedenler zinciri evet bir etmen. herkesin herkesle bir şekilde problemi var ve belirttiğim gibi profesyonellik yok. Yorumun geriye kalanı istisnalar. Batış nedenlerinde ciddi rol oynadıklarını düşünmüyorum. Bu problemler Redm'e özgü problemler değil. Fivem'de çoook daha fazla var. Nedenleri yeterli bir dille listelediğimi düşünüyorum.
Dostum Bence Mantikli yazmişsin Kral Biz bilmedimiz İçin wild west Kültürünü survive Kulturu bilmiyoruz araştirmadan rol yapiyoruz Ama Bi ara Howdy guzel biseyler denedi baba ego adami oldurur dogru laf admin Çocuklar yetkiyi alinca Butun rollere girip kendileri zevk aliyorlar oyuncuya üst perdeden bakuyolar nedense redmde boyle yapi var Bunu Düzeltecek adam Elraenn Falan hocam Çunku bizde redmde Anasini satim toplaniyolar Saatlerce Afedersiniz Sosyal adi altinda Sohbet Muhabbet yapiyolar nerde rol nerde illegal nerde legal Tek rol mantiklari Sunucuyu hard yapak silah alamasunlar Sosyal yapsinlar gerizekali bunlar Burayi gta 5 zanneti olum o donem 1 dolar bi kiymeti var silahlar ucuz Bunlar luks değil oyuncuya fivemdeki gibi farm yaptirmaya çaliştilar ustune hard ekonomi Koydular zaten Rdr 2 Ağır işleyen bi oyun Oyundan bahsediyorum gerçekci oldu için oyun hantal realisticnbi oyun Bunu redmde ustune gidersen oyuncu kalmaz howdy sahipleri Sunucularinu Birazdaha Duzgun yonetseydi bi kitle ile İyi roller çikardi cunku yalan yok redmde En kapsamli roller Ve 150 yi gecrn tek sunucu ama iste O şekilse uzatmim fazla ortam fiveme dondu bok oldu kisaca Zaten rdr 2 bedava olsa Gelirler buarada buraya Osmanli rp si falan yaparlar troll mantiği bulurlar bokun bokunu çikatirlar Baba Mesela script falan değil bak Adamlae türk yapuyor sadece bizim Tr de Güç Yetki Yönetim adama Kibir ve Gurur getirir kibir ve gurur şeytanın hayvanlarıdır Eğerki Sen Onlara Hükmedemezssen onlar Sana Hükmeder.

Son düzenleme:

begarnir

RT Kullanıcı
21 Kas 2023
4
1
38
28
İzmir
Dostum

Dostum Bence Mantikli yazmişsin Kral Biz bilmedimiz İçin wild west Kültürünü survive Kulturu bilmiyoruz araştirmadan rol yapiyoruz Ama Bi ara Howdy guzel biseyler denedi baba ego adami oldurur dogru laf admin Çocuklar yetkiyi alinca Butun rollere girip kendileri zevk aliyorlar oyuncuya üst perdeden bakuyolar nedense redmde boyle yapi var Bunu Düzeltecek adam Elraenn Falan hocam Çunku bizde redmde Anasini satim toplaniyolar Saatlerce Afedersiniz Sosyal adi altinda Sohbet Muhabbet yapiyolar nerde rol nerde illegal nerde legal Tek rol mantiklari Sunucuyu hard yapak silah alamasunlar Sosyal yapsinlar gerizekali bunlar Burayi gta 5 zanneti olum o donem 1 dolar bi kiymeti var silahlar ucuz Bunlar luks değil oyuncuya fivemdeki gibi farm yaptirmaya çaliştilar ustune hard ekonomi Koydular zaten Rdr 2 Ağır işleyen bi oyun Oyundan bahsediyorum gerçekci oldu için oyun hantal realisticnbi oyun Bunu redmde ustune gidersen oyuncu kalmaz howdy sahipleri Sunucularinu Birazdaha Duzgun yonetseydi bi kitle ile İyi roller çikardi cunku yalan yok redmde En kapsamli roller Ve 150 yi gecrn tek sunucu ama iste O şekilse uzatmim fazla ortam fiveme dondu bok oldu kisaca Zaten rdr 2 bedava olsa Gelirler buarada buraya Osmanli rp si falan yaparlar troll mantiği bulurlar bokun bokunu çikatirlar Baba Mesela script falan değil bak Adamlae türk yapuyor sadece bizim Tr de Güç Yetki Yönetim adama Kibir ve Gurur getirir kibir ve gurur şeytanın hayvanlarıdır Eğerki Sen Onlara Hükmedemezssen onlar Sana Hükmeder.
Birilerinin gelmesi ile çözülecek bir mesele de değil. Wildwest kültürünü öğretmeden Türk milletine asla rol yaptıramazsın. Zaten zor zadanak rol yapıyorlar. Bir de Wildwest işin içine girmesi, elraen ile çözülecek bir mesele değil. Zaten bu bağlamda daha çözümser bir proje planım var. Yakın çevremle fikir alış verişi yaparak bir Z-RP sunucusu hazırlıyoruz.10 aydır da geliştirmede. Redm'in kendisinin gelişmemesi nedeniyle çok noktada önümüze tabi engel çıkıyor. Crash sorunları bitmiyor. CFX yani Rockstar el atmadığı sürece gelişmez ki Rockstar CFX'i satın aldıktan sonra Redm'in gelişmesi sekteye uğradı diyebiliriz. Ciddi senkronizasyon sorunları hat safhada. Stabil Core'lar kullanmak şart. Vorp Core zaten bu konuda yetersiz. Adam sadece ticareti için core'u üretmiş ve çekilmiş. Şuan TPZ ve Feather'dan ümitliyim. Türk kitlesi içinde şuan Fixitfy'yların projesi güzel gibi duruyor. Bir kaç şikayet dışında şuan kendini oynattırıyor oyuncuya.

Özetle Redm neden battı belli. Fivem kafasında saçma kurallarla sunucu açtılar. Adı üstünde "Vahşi" Batıda kitap okuma rpsi yaptırıp balık tutma yarşıması düzenlediler. Kimse silah kullanmasın kimse entrika yaşamasın diye zaten içeriği kıt olan bir platformun olan içerğine de kısıtlama getirdiler.

İlaveten Howdy için ilk söylediklerine katılmıyorum. Howdy'yi, kendi yönetimi bir noktaya getirmedi, kitlesinde işi bilen oyuncular geldi başta ve onlar sunucuyu bir noktaya getirdi. Howdy yönetiminde direk en tepedeydim zaten. Ayrılma sebebim de yine saçma iş bilmeyen ve sadece ego sahibi olan yönetim kadrosundan dolayı. Pain gibi iş bilmeyen kendini birşey sanan ve ya Rebellous gibi güç zehirlenmesi yaşayan kimselerin yönetimde olduğu kimselerle bu iş zaten yürümezdi ki yürümedi zaten battı sunucu. Sonrasında Jager Soren gibi iş bilmezler bu tür gelenekleri devam ettikçe bu işe yağ sürülmüş oldu daha da battı.

BU KONUYU GÖRÜNTÜLEYEN KULLANICILAR