Sunucu Tanıtımı WILD ROSE

WILDROSE

RT Kullanıcı
3 Eyl 2024
3
6
3
WILD ROSE
RedM platformu, 2021 yılından bu yana birçok güzel oyuncu ve role ev sahipliği yaptı. Ancak, 2023 yılından sonra oyuncular arasında memnuniyetsizlikler arttı ve Türk RedM platformunda düşüşler yaşandı. (Keşke böyle bir durum hiç yaşanmasaydı.) WILD ROSE, bu tür sorunlara kendi özgün fikirleriyle bir çözüm sunmak amacıyla bir sunucu açıyor. RedM oyuncularıyla bu fikirleri paylaşmak istiyoruz.

WILD ROSE Sunucu Fikirleri

WIPE: WIPE, oyuncuları korkutan bir sorun mu desem yoksa sunucunun ömrünü uzatan bir etken mi desem bilemiyorum. Ancak WILD ROSE sunucusunda WIPE olmayacaktır.

Optimizasyon: Sunucuda çok fazla script ve YMAP bulunacak. Ancak oyuncuların bunlardan korkmasına gerek yok. Optimizasyon sürecinde gerekli kişi sayısında kontrol ediyoruz. Gereksiz tüm her şeyi kaldırıyoruz ve kalan scriptleri güncel tutarak geliştiriyoruz.

Crash Sorunu: Rol yaparken hata alıp oyunun kapanması herkesi olduğu gibi sizi de sinirlendiriyordur. Bu nedenle sunucuyu çok sayıda kişiyle 24 ila 72 saat arasında açık bıraktık ve tüm scriptleri denedik. Herhangi bir crash hatası veya sorun görmedik. (Bu, sorun yaşanmayacağı anlamına gelmez tabii ki, ancak en sağlam şekilde açılacağından emin olabilirsiniz.)

RDR II Online: RDR Online oynayan her oyuncu gibi, oynamadıysanız bile size kısa bir tanıtım yapmak istiyorum. Kendi kampınız var, bu kampta arkadaşlarınızla klan kurup avcılık görevleri, ödül avcılığı ve birçok farklı etkinlik gerçekleştirebiliyorsunuz.

Wild Rose sunucumuzda oyuncular kendi kamplarını kurup özelleştirebilecek, kamplarına oyuncu alıp liderlerini değiştirebilecekler. Kamp görevleri, avcılık görevleri sunulmakta. Depolarınız, çadırlarınız, ahırlarınız ve kampınızda çiftlik hayvanlarına bakabileceksiniz.

Geliştirmelerden haberdar olmak için Discord Sunucumuza Katılın :
Linkleri görebilmek için Giriş yap Kayıt ol

Geliştirme sürecinde bize destek olmak isterseniz, her türlü fikre ve öneriye açığız. Görüşlerinizi paylaşarak sunucumuzun daha iyi hale gelmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizlerin geri bildirimleri, WILD ROSE sunucusunun başarısı için büyük önem taşımaktadır.

Typrox

RT Kullanıcı
26 Şub 2023
1
2
36
44
Sunucuda test için oynadım.Scriptler cok yaratıcı ve çeşitli, resmen dönemi yansıtan meslekler ve geniş secenekler var.Yöneten arkadaşlar roleplay yapılabilmesi için her türlü altyapıyı hazırlamışlar.Benim gibi oyunun atmosferine hayransanız mutlaka Wild Rose da yaratılan vahşi batı dünyasını deneyimleyin.

begarnir

RT Kullanıcı
21 Kas 2023
6
1
38
28
İzmir
Öncelikle elinize emeğinize sağlık. Sunucuyu inceleyip test etme deneyimim henüz olmadı. İçeriyi de henüz görmedim burada gördüğüm tanıtım kadar konuşabilirim sadece. Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse, Ghosttown Arts adı altında bulunan bir grubun yönetimini üstleniyor, Redm ve Fivemde Z-RP projesi geliştiriyoruz.
Önerilerimi maddeler halinde sıralayacak olursak:

-Kamp sistemi tek başına yetersiz. Evet güzel bir sistem ancak Redm TR'nin en büyük problemi kazandıklarını harcayamamak. Kampları geliştirecekler işte diyip geçmemek gerekiyor daha alternatif sistemler ve bir ana hikaye kurgusu mutlaka tasarlamanızda fayda var.
-Sosyal RP yapıcaz diye silahları oyundan banlamayın. Sürekli GunRP yapan oyuncuların eğer undercover gibi bir derdi yoksa zaten direk Character Kill ile rollerini sonlandırmak daha etkili ve oyun içi bir çözümdür.
-Rol hataları vs olabilir. Her olayda destekte toplanmak hem oyunculuğu hemde deneyimi öldürüyor. Mümkün olduğunca oyun içi çözümlerle yaklaşmak daha net bir geri dönüş sağlayacaktır.
-Ya insanların wildwest kültürünü öğrenmesini sağlayın, ya da hiç wildwest teması ile bir sunucu açmayın. Çok insan bilirim ki daha kendi topraklarının 1900'lü tarihini hiç bilmiyor. Bu insanlardan bir Wildwest kültürü beklemek ancak hayal olur.
-Bir rol istediğiniz gibi olmadı diye o role Clear getirmeyin. Yine aynı şekilde desteklik bir durum oldu, rol hataları oldu diye rollere clear getirmeyin. İnsanlar birşeyi madem seçti seçimlerine katlanmak zorundalar. Diyelim ki bir haydut grubu rolü yapan adam kasaba mı bastı? hemen şöyle bir saçmalık var. "Güvenli bölgeler basılamaz" O zaman kimse oyuncuya realizm'den bahsetmesin. Tabiki basılır. Ama bunun da bir sonucu var. Sonuçta yerel güvenlikten süvariler sorumlu. Yada kim bilir kelle avcıları takılır o grupların peşine. Yani bir oyuncu sürekli bir yerde soygun yapıyor yada ciddi cesaret isteyen işler mi yapıyor? Zaten o kişi çoktan Undercover'dan çıkmış. Yakalandıkları yerde asılırlar. Ha sürekli ck yiyenlere de bir çözüm var. Bir oyuncu üst üste 2 defa ck mı yedi yakın zamanda. Alırsın whitelist'ini askıya yeni sezonda tekrar mülakata alırsın.
-Yöneticilerinizi iyi seçin. Ego tatmin edecekse eğer hiç oynamayalım bulaşmayalım.

Dilimde bir sertlik olduysa öncelikle kusura bakmayın. Bunlar Redm'in genel problem ve gereksinimleridir. Bu yüzden net bir şekilde belirtmek istedim. Hiç evirip çevirmedim. Başarılar dilerim.

• Like
Tepkiler: WILDROSE

WILDROSE

RT Kullanıcı
3 Eyl 2024
3
6
3
Öncelikle elinize emeğinize sağlık. Sunucuyu inceleyip test etme deneyimim henüz olmadı. İçeriyi de henüz görmedim burada gördüğüm tanıtım kadar konuşabilirim sadece. Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse, Ghosttown Arts adı altında bulunan bir grubun yönetimini üstleniyor, Redm ve Fivemde Z-RP projesi geliştiriyoruz.
Önerilerimi maddeler halinde sıralayacak olursak:

-Kamp sistemi tek başına yetersiz. Evet güzel bir sistem ancak Redm TR'nin en büyük problemi kazandıklarını harcayamamak. Kampları geliştirecekler işte diyip geçmemek gerekiyor daha alternatif sistemler ve bir ana hikaye kurgusu mutlaka tasarlamanızda fayda var.
-Sosyal RP yapıcaz diye silahları oyundan banlamayın. Sürekli GunRP yapan oyuncuların eğer undercover gibi bir derdi yoksa zaten direk Character Kill ile rollerini sonlandırmak daha etkili ve oyun içi bir çözümdür.
-Rol hataları vs olabilir. Her olayda destekte toplanmak hem oyunculuğu hemde deneyimi öldürüyor. Mümkün olduğunca oyun içi çözümlerle yaklaşmak daha net bir geri dönüş sağlayacaktır.
-Ya insanların wildwest kültürünü öğrenmesini sağlayın, ya da hiç wildwest teması ile bir sunucu açmayın. Çok insan bilirim ki daha kendi topraklarının 1900'lü tarihini hiç bilmiyor. Bu insanlardan bir Wildwest kültürü beklemek ancak hayal olur.
-Bir rol istediğiniz gibi olmadı diye o role Clear getirmeyin. Yine aynı şekilde desteklik bir durum oldu, rol hataları oldu diye rollere clear getirmeyin. İnsanlar birşeyi madem seçti seçimlerine katlanmak zorundalar. Diyelim ki bir haydut grubu rolü yapan adam kasaba mı bastı? hemen şöyle bir saçmalık var. "Güvenli bölgeler basılamaz" O zaman kimse oyuncuya realizm'den bahsetmesin. Tabiki basılır. Ama bunun da bir sonucu var. Sonuçta yerel güvenlikten süvariler sorumlu. Yada kim bilir kelle avcıları takılır o grupların peşine. Yani bir oyuncu sürekli bir yerde soygun yapıyor yada ciddi cesaret isteyen işler mi yapıyor? Zaten o kişi çoktan Undercover'dan çıkmış. Yakalandıkları yerde asılırlar. Ha sürekli ck yiyenlere de bir çözüm var. Bir oyuncu üst üste 2 defa ck mı yedi yakın zamanda. Alırsın whitelist'ini askıya yeni sezonda tekrar mülakata alırsın.
-Yöneticilerinizi iyi seçin. Ego tatmin edecekse eğer hiç oynamayalım bulaşmayalım.

Dilimde bir sertlik olduysa öncelikle kusura bakmayın. Bunlar Redm'in genel problem ve gereksinimleridir. Bu yüzden net bir şekilde belirtmek istedim. Hiç evirip çevirmedim. Başarılar dilerim.
Fikirleriniz gerçekten çok değerli ve ortak bir noktada buluşmamız bizi çok memnun etti. Yazdıklarınızı defalarca okuduk ve sonuçtan oldukça tatmin olduk. Birçok örnek vermişsiniz ve emin olabilirsiniz ki, anlatmadığımız daha pek çok detay (scriptler hakkında) mevcut. Ayrıca, tekrar belirtmek isterim ki, emeğinize ve anlatımınıza sağlık; konu eleştirisine yönelik çok güzel bir paylaşım olmuş. ❤

Bu tanıtımı, sadece amacımızı ve sunucumuz hakkında küçük bir ipucu vermek amacıyla hazırladığımızı düşünebilirsiniz. Sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

AEmre

RT Kullanıcı
6 Eyl 2024
1
1
1
21
Hadi bakalım sunucuyu bekliyoruz. Kesinlikle güzel roller dönücek bundan eminim. Umarım roller daha çok armadillo kovboy zamanlarında gibi çöl yerlerinde geçer.
Sunucudan tek beklentim bu olabilir. İyi çalışmalar dilerim efendim.

• Like
Tepkiler: WILDROSE
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevap Sayısı Tarih
Manchkin Sunucu Tanıtımı PSRP Wild West Roleplay Açılıyor Redm Sunucu Tanıtım 11